ASCON DE NIJS

After he graduated in 1992 on the royal Academy in the Hague in scenography he worked for a wide variety of directors and choreographers. He makes stage designs for both theatre plays,musical theatre ;modern dance,cabaret and opera’s. His work diverges from rough and unpolished images to clean and styled designs, with always lots of dynamic and playful elements.

The last 20 years he mad all the stage designs for Guy Weizman en Roni Haver (Shauspielhaus Köln; Götenborg Opera; Ballet Moskwa; Oldenburgisches Staatstheater; Ballet du Nord; Staatstheater Mainz).

 

2020/2021

De La Mar producties/Peter de Baan- Palermo

NITE (ASKO Schönberg / NNT / Club Guy & Roni) – Swan lake

 

 

 

 

 

 

2019/2020
Opera Zuid – Zauberflöte
Gotenburg Operan / Club Guy & Roni -Love
More theaterproducties – ‘Buurman en Buurman gaan kamperen’
More theaterproducties – Het Huwelijk (solo Huub Stapel)
Hummelinck Stuurman – De Liefde Voorbij
Bos Theaterproducties – Hendrik Groen’zolang er leven is’
Strijkwartet Biënale / Muziekgebouw aan het IJ (Annechien Koerselman)
NITE (ASKO Schönberg / NNT / Club Guy & Roni) – Before After
Jelena Kostic – How it Ends

 

2018/2019
NITE (NNT/ASKO Schönberg / Club Guy & Roni) – Brave New world
NNT – Club Guy & Roni – Sytse Pruiksma-Conference of the Birds –
Backbone / Alida Dors-Rebound
Bos theaterproductie / theatergroep Matzer-Alone at Home
Brave New world – NITE (NNT/ASKO Schönberg)
Bos theaterproducties – Marvelous
More theaterproducties – De Waarheid
Wonderfeel – Diamanda Dramm-Subverse
Slagwerkgroep Den Haag – Bejing concert
Stichting Stroet / Duda Paiva/Alles voor de Kunsten – Ding Dong
Tanz Mainz – Freiheit -Guy Weizamn Roni Haver

 

2017/2018
Noord Nederlands Toneel / Club Guy & Roni-Carousel
Bos theaterproducties – Nieuw Geld
Backbone / Alida Dors – True Colors
Senf Theaterpartners – Terror
Club Guy & Roni – Tetris mon amour
Senf partners – Buurman en Buurman, Ajeto!
Solo Stories – MA (Hugo Borst)
Backbone / Alida Dors-Speak Up
NNT – Club Guy & Roni-Salam
Tanz Mainz – Small Places (locatie) Guy Weizman Roni Haver
Amsterdamse Bos theater – ’n Meeuw
Giulio d’Anna – Panorama
Stichting Stroet / Duda Paiva – Duivenstront

 

2016
Concert theater Bern – Romeo und Julia (Berlioz)
Leine Roebana – Herz / Seele
Bos theaterprodukties – Chez Brood
New York Contemporary Opera Centre-Odysseus Women/Anaïs Nin
Senf Theaterpartners – Les Intouchables
Leine Roebana – Light
Senf theaterpartners Jelle Kuiper – André het Astronautje
De Theaterfamilie / Bruun Kuit – Buurman en Buurman worden beroemd
Club Guy & Roni – Happiness
Bos Theaterprodukties – Watskebeurt!

 

2015
De Nationale Opera / Marcel Sijm – Reimsreisje
Opera National de Montpelier – La Clemneza di Tito
Noord Nederlands Toneel / Ko van de Bosch- Sneeuwwitje
Plien & Bianca / Bos theaterproducties-gaat het nog door
Senf theaterpartners – MV 2
TanzCompany Mainz-‘4’
Maas theater / theatergroep DOX-100% self made
Kik theaterprodukties / Bruun Kuit / -IEP!

 

2014
The Russian chamber Ballet Theatre – Op Art
Tanzcompagnie Oldenburg / Sister company – Finale Grande
Theatergroep DOX – I have a dream
Het Filiaal – Zo Plat als de Wereld (2)
De Verleiders / Bos theaterproducties – De val van een Superman
Leien Roebana – The smell of Bliss
Tom de Ket / Huub van der Lubbe – ‘O Die Zee’ rockopera
Senf theaterpartners – Pippi Langkous
Senf theaterpartners / stichting Stroom – De Liefde Voorbij
Staatstheater Mainz / Club Guy & Roni-My Private Odyssey

 

2013
Opera Oldenburgisches Staatsthetaer – Romeo und Julia (Berlioz)
155 (Ill Skill Squad) Dox-155
Götenborgs Operan Dance Company – Mama i m coming home
Senf theaterpartners – Adèle
Leine Roebana – Snow in June
Theaterfamilie / Bruun Kuit-Buurman en buurman beginnen voor zichzelf
Montezuma s Revenge / Dommelgraaf prod. – RUN
Senf theaterpartners / Leonie Jansen-Capetown Opera choir
Senf theatrepartners – 50 Tinten grijs
Club Guy & Roni / Slagwerkgroep den Haag – Naked Lunch

 

2012
Dance Works Rotterdam / Andre Gingras – The Sweet Art of Bruising
Theaterfamilie produkties / Bruun Kuit – Buuman en Buurman gaan Verhuizen
Tom de Ket / Bos Theaterprodukties – Fame Over
Theatergroep Dox – Power to the people
Nordwest Tanzcompagnie-Airways
Club Guy & Roni – Midnight Rising
Leine Roebana – Next 1 & 2

 

2011
Club Guy & Roni / Joost van der Krieken – Modern Love (NTR Film)
Leine Roebana – Gap
Tanzcompagnie Oldenburg/Club Guy & Roni – Miraculous Wednesdays
Leine Roebana – Ghost Track

 

2010
Zuidelijk Toneel / Koos Terpstra – Shakespeares Strandfeest
Leine Roebana – 172 suggesties aan een lichaam
Theatergroep DOX – La Vie c’est Drole
Club Guy & Roni – Four Walls (film)
Club Guy & Roni – Alpha Boys/Four Walls

 

2009
Grand Theatre / Club Guy & Roni “Pinbal & Grace”
Nye Carte Blanche (N) “When Clarity Visists” – Guy & Roni
Theatergroep DOX “Ticket to paradise”
Theatergroep DOX ‘Dansclick solo’s
DWA “Triologica” – Gabriella Maiorino
Lantaren Venster prod “Kitchenette 3”.- diverse jonge makers
Body Traffic L.A.(USA) “Transfigured Night” – Guy & Roni
Schauspielhaus Köln (DE) “60 Years” – Guy & Roni
Theatergroep DOX “Fasten your seatbelts part 2”

 

2008
Noord Nederlands Toneel – “The last piece of Chaos” – Guy & Roni
Sara Kroos “Bries”
Grand theatre / Club Guy & Roni – “Poëtic Disasters”
Tanzcompagnie Stadstheater Oldenburg (DE) “Heaven” – Guy & Roni
Lantaren Venster prod. “Kitchenette 2” – diverse jonge makers
Theatergroep DOX – “Fasten your seatbelts part 1”

 

2007
Jeugdtheater Het Filiaal “Zo plat als de wereld”
Kristina Dechatel “Panic Picnic” – Sacha Steenks
Meekers Uitgesproken Dans “Poedelprijs”
DWA “ZOO” – Gabriella Maiorino
Grand Theatre / Club Guy & Roni – “Poetic Disasters 1”
Toneelgroep Amsterdam – “Tragedie” (assistentie Marc Warning)

 

2006
Noord Nederlands Toneel “Soledad” – Guy & Roni
Meekers Uitgeproken Dans “Timboektoe Trio’s”
Lantaren Venster prod. “Helsinki” – Chaouki El Offir
Meekers Uitgesproken Dans – “Till wel lose it”-Rosenfeld /Texido
DWA “Anarchistas” – Gabriella Maiorino
Grand Theatre / Club Guy & Roni “All is Well”
Toneelgroep Amsterdam “Madame de Sade” (assistentie Malgorzata Szczesniak)

 

2005 – 2000
Itzik Galili ’s vaste vormgever bij NND / Galili dance en div. buitenlandse producties(o.a.Gulbenkian / Finish National Ballet)
Lantaren Venster “Woyzeck” – Chaouki El Offir en “Kitchenette 1”
Opera “Don Giovanni” – Arrezzo Ensemble (ad hoc prod.)
Scapino Ballet “Mana” – Keith Derrick Randolph
Guy & Roni ’s vaste vormgever, producties in binnen en buitenland
Toneelgroep Amsterdam (assistenties voor Jan Versweyveld / Marc Warning)
Artistiek leiding en vormgever theatergroep “Groen IJs” (locatie voorstellingen)
De Kunstbende’s vaste vormgever
Vormgeving van musea en tentoonstellingen als lid van “De Kaai” (vormgevers collectief)

 

1995 – 2000
Het Nationale Ballet “La gaze de Rideaux” – Sue Pond
Itzik Galili ’s vaste vormgever bij NND / Galili dance en div. Buitenlandse producties (o.a. Nye carte Blanche / Nat.ballet Tsjechië)
Productiehuis ’n Meeuw – diverse jeugdtheater producties
Opera “Pagliacci” (ad hoc prod)
Tentoonstellingen voor de Provincie Zuid Holland
Vaste vormgever van musicals, Jeugdtheater Zuid Holland – Theo Ham

 

1995 – 1985
Afgestudeerd richting Scenografie aan de Koninklijke Academie voor beeldende Kunsten Den Haag
2 jaar werkzaam op de rekwisieten / special effects afdeling van de Nederlandse Opera
6 jaar als beeldend kunstenaar, exposities van beelden en schilderijen / workshops
8 jaar werkzaam als technicus / decorbouwer bij div. gezelschappen